Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

В Одесі обмежили доступ до пам'ятника Дюку де Рішельє: від туристів постраждали груди Феміди і мішечок Меркурія (фото)

7 жовтня, 2012 - 16:17

Міське управління з питань охорони пам'яток культурної спадщини тимчасово обмежило доступ до пам'ятника Дюку де Рішельє - з метою збереження унікальних барельєфів, розташованих на постаменті статуї.


Як повідомляє прес-центр муніципалітету, якщо не вжити термінових заходів, пам'ятка національного значення і гордість Одеси ризикує незабаром втратити свій вигляд.


«У туристів і гостей міста з'явилася прикмета: якщо потерти бронзові барельєфи на пам'ятнику знаменитому градоначальнику монеткою, це - до неодмінної удачі. У підсумку три унікальні барельєфи, що символізують «Землеробство», «Торгівлю» і «Правосуддя», ризикують перетворитися на сумне видовище», - йдеться в повідомленні.



За словами керівника міськуправління охорони пам'яток Андрія Шелюгіна, вже зараз на бронзовій дошці з написом видно серйозні подряпини і пошкодження. Тому чиновники і вирішили тимчасово обмежити контакт глядачів з бронзовим градоначальником.

«Встановлена ​​конструкція, що обмежує підхід до барельєфів. Вона виконана з розбірних елементів і не порушить цілісність пам'ятника. Поки це експеримент. Підхід до Дюку буде обмежений на сім днів, потім ми вирішимо, залишати конструкцію назовсім або зробити щось інше», - прокоментував нововведення Андрій Шелюгін.

Источник: dumskaya.net

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ