Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Wikipedia зібрала пожертвувань на 20 мільйонів доларів

3 січня, 2012 - 14:56

Некомерційна організація Фонд Wikimedia завершила щорічну кампанію зі збору пожертв на розвиток своїх проектів, найбільшим з яких є Wikipedia.

Кампанію 2011-2012 років було визнано "найуспішнішою" за всю історію - зібрано 20 мільйонів доларів, сказано в блозі Wikimedia. Гроші перерахували понад мільйон людей.

Запланований річний бюджет wiki-проектів становить 28,3 мільйона доларів. Велика частина коштів надходить від користувачів, решту суми вносять як гранти різні організації.

Кошти, за заявою організації, буде направлено на закупівлю серверів, розвиток сайтів та мобільних сервісів, а також на юридичну підтримку проектів.

На сайтах Wikimedia не розміщується реклама, вони існують винятково на пожертви від користувачів і організацій. Кампанії  зі збору коштів організовуються щорічно, починаючи з 2003 року.

Остання кампанія стартувала 16 листопада 2011 року. На сторінках Wikipedia розміщувалися звернення провідних діячів проекту, включаючи засновника енциклопедії Джиммі Вейлза і розробника Брендона Харріса. Вони закликали користувачів перерахувати кошти на потреби проектів. Звернення супроводжувалися фотографіями.

15 січня 2012 Wikipedia виповниться 11 років. Енциклопедія налічує понад 20 мільйонів статей на 282 мовах; її поповнюють понад сто тисяч добровольців.

Джерело: Ukranews

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...