Відвідання прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим острова Кунашир може похитнути взаємну домовленість між двома країнами обговорювати територіальну проблему "в тихій атмосфері", повідомило агентство Кіодо з посиланням на слова керівництва МЗС Японії про "несумісність" поїздки з позицією Токіо.
Як повідомляє агентство, зовнішньополітичне відомство країни по дипломатичних каналах має намір передати свій протест російській стороні.
За кілька годин до поїздки генеральний секретар уряду Японії Осаму Фудзімури на прес-конференції заявив, що відвідування російськими офіційними особами островів "несумісне (з позицією Японії), і російська сторона повинна цілком віддавати собі в цьому звіт".
Агентство вважає, що ця поїздка російського прем'єра на південні Курили може відбитися на переговорах по "територіального питання", яким, як пише Кіодо, був доданий новий імпульс під час першої зустрічі на вищому рівні між прем'єр-міністром Есіхіко Нодой і президентом Росії Володимиром Путіним в червні.
Джерело: УНН
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!



