Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Події в Україні - незворотні, - Бжезинський

11 грудня, 2013 - 10:03
фото з сайту ru.tsn.ua

Український Євромайдан є незворотньою подією, яка призведе до серйозних геополітичних наслідків. Про це заявив американський політолог, радник з національної безпеки при президенті США Джиммі Картера Збігнєв Бжезинський у своїй статті у Financial Times (тут повний текст статті українською).

Політолог прогнозує, що Україна "рано чи пізно" стане частиною демократичної Європи", а Росія, "швидше, рано, ніж пізно" обере цей шлях.

За оцінкою Бжезинського, сплеск українського патріотизму "є сигналом того, що прихильність національної незалежності стає реальною політичною домінантою". Особливо, на його думку, це стосується української молоді, яка більше не відчуває себе ні з мовної, ні з історичної точки зору, частиною "матінки Росії". Два десятиліття незалежності сформували нове мислення, якому не властива русофобія, проте воно стверджує історичну ідентичність українців як невід'ємної частини європейської цивілізації.

За його словами зараз ЄС має показати гнучку політику та проявити "чуйність" до потреб Києва в економічній та фінансовій підтримці. За його словами, вплив українських тенденцій на Росію буде відчутно у віддаленій перспективі.

"Народжуваний новий середній клас Росії прийде до висновку про те, що єдиний розумний шлях - стати справді сучасною, демократичною, а можливо, навіть і провідною європейською державою".

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ