Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

Українські біатлоністки здобули першу нагороду в новому сезоні

11 грудня, 2016 - 18:05
Фото з facebook.com

У словацькому містечку Поклюка відбулися заключні гонки другого етапу Кубка світу з біатлону, коли чоловіки та жінки долали естафетну гонку.

Жіноча команда України нарешті здобула першу нагороду в новому сезоні. На розгоні Ірина Варвинець пройшла блискуче перший етап. Незважаючи на нешвидку стрільбу, Ірина без додаткових патронів впоралася із п’ятьма мішенями і пішла на друге коло з 6-им результатом. Стійку українка провела в такому ж ритмі й без використання додаткових патронів. Це дозволило нашій спортсменці передати естафетну паличку олімпійській чемпіонці у цьому виді дисципліни Юлії Джимі із 9-им результатом та 25-ма секундами відставання.

 Протягом кола Юлія відквитала три позиції і на перший вогневий прийшла шостою, де закрила всі мішені без зайвих проблем, тому на друге коло вийшла з третім результатом та 9-ма секундами відставання від Франциски Гільдебранд. На другому вогневому рубежі наша співвітчизниця відстрілялася з шести патронів, у той час, коли її суперниці стріляли із восьми патронів. На передачу естафети Джима йшла першою з 15-ма секундами переваги над німкенею. На передачі ж естафети Олені Підгрушній гандикап української команди був незмінним. Щодо лідерки української збірної, то вчергове цього сезону Олена не змогла вразити блискучою стрільбою, що завжди було її візитівкою. Вона відстрілялася із шести патронів і випустила на 15 секунд уперед німкеню Марен Гаммершмідт, а за ходом ще й програла позицію француженці Емоньє. На щастя, стійка була вдалою, і Олена вцілила п’ять із п’яти мішеней.  На передачі естафети Підгрушна  була третьою з 20-ма секундами відставання.

На фінішному етапі цього дня тренери вирішили поставити Анастасію Меркушину, котра напередодні виступала у спринті на кубку IBU в італійському Ріднау. Звісно, такий крок з боку тренерів дещо лякав. Але Анастасія виправдала всі сподівання і тренерів, і вболівальників. Блискуча стрільба на обох вогневих рубежах – і на фінішне коло Анастасія вийшла третьою з 25-ма секундами відставання від лідерок та таким же гандикапом над Габріелою Коукаловою. Та вже на наступній контрольній позначці Меркушина відіграла понад 10 секунд у лідерок. Але наздогнати Лауру Дальмаєр та Марі Дорен-Абер не вдалося. Проте Україна здобуває третє місце і перший подіум у новому сезоні. Браво, дівчата!

За крок від п’єдесталу залишилися чоловіки. Артем Прима, Сергій Семенов, Віталій Кільчицький та Дмитро Підручний – саме таким складом наші співвітчизники боролися за місце в когорті кращих біатлонних команд світу. Вже на першому етапі Артем Прима продемонстрував гідний розгін, відстрілявшись лише з одним додатковим патроном. На передачі естафетної палички Сергію Семенову Артем прийшов третім із кількасекундним відставанням від першої сходинки. Сергій Семенов порадував влучною стрільбою: у той час коли всі найближчі суперники були змушені користуватися додатковими патронами, Сергій влучно посилав кулі у мішень. Та показати високий результат ходом, на жаль, не вдалося.

Віталій Кільчицький виходив на лижню шостим. Зі стрільбою лежачи він упорався практично без проблем, а от на стійці українець добряче полоскотав нерви вболівальникам, використавши всю обойму додаткових патронів. Та навіть це не відкинуло нашу команду за межі когорти лідерів. Найважливіша місія була покладена на Дмитра Підручного, котрий цього сезону явно додав у ході та заслужено завершував гонку. Зі стрільбою проблем практично не було, також лише один додатковий патрон на стрільбі лежачи. Але поки що скласти гідну конкуренцію ходом лідерам сезону у Дмитра не вийшло. Німцю Сімону Шемппу українець поступився більш ніж десятьма секундами та прийшов на фініш четвертим (один із найвищих результатів українців у естафеті за останній час). Першу позицію прогнозовано посіла збірна Франції, другими, навіть попри коло штрафу у власному пасиві, прийшли росіяни, а трійку лідерів замкнула команда Німеччини.

Богдан Проскуров

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ