Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Конгрес США виділив близько $100 млн на розробку ударного атомного підводного човна нового покоління

11 грудня, 2021 - 17:21
Фото з відкритих джерел

ВМС США отримали $98 млн для продовження науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок зі створення атомного підводного човна (АПЧ) нового покоління з умовною назвою SSN (X), випливає з доповіді дослідницької служби Конгресу.

Вона на початку 2030-х років поступово заміщатиме нинішні ударні атомні підводні човни типу Virginia. Розроблювані АПЧ SSN (X) будуть більш оптимізовані для боротьби з майбутніми загрозами потенційного противника, зокрема матимуть більшу швидкість, безшумність і непомітність, а також нестимуть більшу кількість озброєнь для протичовнової боротьби.

Передбачається, що перший АПЧ нового покоління SSN (X), закуплять в 2031-му фінансовому році разом із черговим підводним човном класу Virginia. Потім у 2032-му і 2033-му роках будуть закуплені останні чотири човни класу Virginia, а в 2034-році два АПЧ SSN(X).

Згідно з 30-річним планом щорічно передбачається закуповувати дві-три АПЧ SSN(X). В результаті до 2048 року кількість АПЛ нового покоління має досягти щонайменше 66 одиниць. Вартість одного такого підводного човна оцінюється 5,8 - 6,2 млрд дол.

Наразі ВМС США мають у своєму розпорядженні 19 багатоцільових АПЧ четвертого покоління типу Virginia, перший із яких було введено до складу ВМС США в 2004 році, три багатоцільових АПЧ четвертого покоління типу Seawolf і 28 застарілих багатоцільових АПЧ типу Los Angeles (прийняті до складу флоту в 1985-96 роках).

Крім того, ВМС США мають 14 стратегічних атомних підводних човнів типу Ohio, кожен із яких оснащений 20 міжконтинентальними балістичними ракетами Trident, і чотирма підводними човнами типу Ohio, кожнен з яких несе 154 крилаті ракети Tomahawk.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ