Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Геращенко отримала листи від українських політв'язнів Кияшка і Карпюка

12 січня, 2019 - 21:53
Фото: Facebook

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від українських політв'язнів Ігоря Кияшка і Миколи Карпюка.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Отримала листи від політв’язнів Кремля Миколи Карпюка і Ігоря Кияшка. Микола незаконно утримується в російській тюрмі за абсолютно абсурдними звинуваченнями вже майже 5 років...., Ігоря затримали рік тому, звинуватили в шпигунстві - традиційна для російських судилищ проти українців стаття”, - написала перший віце-спікер.

За її словами, у листі Карпюк дякує всім українцям і владі за моральну підтримку родин політв‘язнів, просить переказати вітання Президентові і, взагалі, “дуже теплі слова написав українцям”.

«Никто не вправе заявлять, что украинцы не способны на национальную солидарность" - це з листа Миколи Карпюка, де багато важливих роздумів про силу любові і добра. Я не знаю пана Миколу особисто, але з листа мені здалося, що він - глибоко віруюча людина, серце якої відкрите і не озлобилося, попри обставини, попри 5 років тюрми”, - зазначила перший віце-спікер.

Водночас, за її словами, Кияшко написав, що в переддень новорічних свят слова підтримки від українців були для нього дуже важливі.

“Політв‘язні подають усім нам великий приклад сили волі, мужності і віри. Наше завдання - підтримувати родини і боротися за звільнення всіх. Принагідно дякую всім, хто підтримав ідею написати листа нашим бранцям, мені здається, це важлива моральна підтримка”, - зазначила Геращенко.

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року суд у РФ засудив Миколу Карпюка до 22,5 року ув'язнення за звинуваченням у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. При цьому обвинувачення не надало жодних доказів того, що Карпюк перебував у Чечні у цей період.

Українського адвоката Ігоря Кияшка у грудні 2018 року обласний суд у російському Нижньому Новгороді до восьми років ув'язнення у колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві і спробі контрабанди військового обладнання.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ