Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

Фолклендські острови залишаться територією Великобританії

12 березня, 2013 - 09:56

Жителі Фолклендських островів проголосували за збереження статусу заморської території Великобританії. На референдумі про політичний статус Фолклендських островів, який тривав два дні, за збереження існуючого стану справ висловилися 98,8 відсотка. Проти проголосували три людини. Явка становила 92 відсотки: з 1672 виборців у референдумі брали участь 1517 людей. Після оголошення результатів голосування жителі островів почали святкувати перемогу.

Референдум про політичний статус території був ініційований місцевим урядом з метою довести необґрунтованість територіальних претензій Аргентини, яка оспорює у Великобританії права на острови. При цьому аргентинська влада нагадала напередодні референдуму, що, згідно з резолюціями ООН, територіальний конфлікт через Фолклендські островів слід вирішувати шляхом переговорів і з урахуванням фактичних інтересів жителів островів, а не їх побажань.

Результати референдуму привітав глава британського МЗС Вільям Хейг. Міністр заявив, що в двадцять першому столітті має дотримуватися право народів на самовизначення. «Усім країнам слід визнати результати цього референдуму і підтримати Фолклендські острови у розвитку їхньої батьківщини і економіки», - підкреслив він.

У Буенос-Айресі, в свою чергу, вважають, що референдум серед жителів Фолклендів не має легітимної сили. «Ми поважаємо їх бажання залишатися британцями, але території, які вони населяють, не належать Великобританії», - заявила посол Аргентини в Лондоні Алісія Кастро.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Lenta.Ru

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ