Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

У Тернополі відзначили найактивніших учасників конкурсу Вікіпедії

12 квітня, 2017 - 10:09
Фото Михайла УРБАНСЬКОГО

Протягом березня тривав конкурс «Місяць Тернополя у Вікіпедії», завдяки котрому інформаційний ресурс поповнився 367-ма матеріалами про місто і людей, які творили його історію. Майже 120 статей було доповнено, створено 42 категорії, завантажено 90 світлин. У вихідні в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулося відзначення переможців у восьми номінаціях, зокрема, «За найповнішу статтю про вулицю міста», «За найповнішу статтю про пам’ятку культурної спадщини», «За найповнішу статтю про особистість, котра пов’язана з Тернополем», «За найкращу світлину Тернополя». Найбільше статей створив Дмитро Логуш із Бучача. Раніше писав про рідне місто і Львів, де проживав свого часу. В історії Тернополя найбільше захопили гімназії. «Зацікавлення тернопільськими гімназіями в мене ще раніше було, до конкурсу. Виявилося, що Соломія Крушельницька не вчилася в українській гімназії, а ще в цісарсько-королівській, в якій з 1867-го року викладовою мовою була польська. Я от тим зацікавився, а потім виявилося, що в Тернополі були й інші гімназії. До 1930-го була четверта україномовна», — розповів «Дню» Дмитро Логуш. Усього пан Дмитро в Тернополі нарахував сім гімназій, окрім інших навчальних закладів.

Наймолодшій переможниці конкурсу Софії Колісник із Колиндян Чортківського району лише одинадцять. Разом з іншими учнями, яких згуртувала заступник директора з виховної роботи Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Дячок, вони рік є активними дописувачами Вікіпедії.  Переможцем конкурсу також визнали віце-ректора Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського, що в Брюховичах Шевченківського району Львова, отця Єроніма (Гріма) — уродженця Староміщини Підволочиського району Тернопільської області. Із Вікіпедією він співпрацює півтора року. Пише статті про персоналії Української Греко-Католицької Церкви.

 Організатор «Місяця Тернополя у Вікіпедії» тернопільський фотожурналіст, фотохудожник Микола Василечко 10 років редагує інформаційний ресурс. «Я — вічний учень. Мені завжди цікаво пізнавати щось нове, а Вікіпедія дозволяє не лише це, а й дає можливість ділитися тими знаннями, які я почерпнув з інших джерел — енциклопедій, довідників, інших книжок, газетних публікацій», — каже пан Микола.

«Дуже приємно, що «Місяць Тернополя» організований не Вікімедіа Україна, а звичайними вікіпедистами. У першу чергу, паном Миколою Василечком та іншими волонтерами, які до цього долучилися. Це все вони зробили самі. Самі подивились, що ще треба написати про Тернопіль», — зазначив Максим Ціж — член правління громадської організації «Вікімедіа Україна». Основні зусилля організація спрямовує на популяризацію і підтримку проектів «Фонду Вікімедіа» українською та мовами інших народів, які проживають на території України. І Вікіпедія — флагманський проект фонду. Також конкурс «Місяць Тернополя у Вікіпедії» відбувався за сприяння Тернопільської міськради.

До 23-го квітня в обласному краєзнавчому музеї тернополяни зможуть переглянути виставку світлин переможців конкурсів «Вікі любить Землю-2016» та «Вікі любить пам’ятки-2016». Зокрема, в експозиції фотографії  Червоногородського замку, що в селі Нирків Заліщицького району і Підгорянського Преображенського оборонного монастиря отців Василіян у селі Підгора Теребовлянського району.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ