Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Нобелівська лауреатка Алексієвич напише книгу про протести у Білорусі

12 квітня, 2021 - 21:13
Фото: Reuters

Білоруська письменниця, Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести проти Олександра Лукашенка, які розпочалися після останніх виборів у Білорусі.

Про це вона письменниця розповіла в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung, пише "Читомо".

«Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх є відчуття потрясіння та розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, заможну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенко та Росії», — зазначила письменниця.

Також вона сподівається, що Лукашенко піде з посади раніше президента Білорусі раніше, ніж вона встигне дописати свою нову книжку. За словами письменниці, у її країні досі відбувається відродження громадського суспільства, хоча з 2 квітня парламент Білорусі заборонив проводити будь-які масові заходи без дозволу влади.

Разом з тим, з вересня 2020 року Алексієвич мешкає у Берліні: «Як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ