Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Європарламент закликав ввести санкції проти причетних до заборони Меджлісу

12 травня, 2016 - 13:50
Фото з архіву "Дня"

Європарламент у четвер схвалив резолюцію, яка закликає ЄС поширити санкції на осіб, причетних до заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться в заяві на сайті інституції ЄС, передає Європейська правда.

Зокрема, в тексті резолюції відзначається, що Європарламент "висловлює свою тверду прихильність політиці невизнання незаконної анексії Криму і санкцій, введених після неї, і закликає розглянути питання розширення списку людей, щодо яких будуть введені санкції ЄС в контексті заборони Меджлісу".

Резолюція також "рішуче засуджує рішення так званого Верховного Суду Криму про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, і вимагає його негайного скасування, а також вважає дане рішення системним та цілеспрямованим цькуванням кримських татар, і політично вмотивованою дією, спрямованою на подальше залякування законних представників татарської громади".

Як наголошується в документі, заборона Меджлісу є спробою "вигнати їх (кримських татар - ред.) з Криму, який є їх історичною батьківщиною".

Європарламентарі також засудили обмеження свободи ЗМі в Криму, зокрема, відкликання ліцензії найбільшого кримськотатарського телеканалу ATR.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території півострова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ