Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Вінниччині презентували логотип "Щедрика", як культурний бренд регіону

12 травня, 2020 - 20:30

Протягом кількох місяців науковці, дослідники творчості Миколи Леонтовича, мешканці територій, де жив і творив композитор працювали над створенням головного культурного бренду Вінниччини – «Щедрика». Сьогодні команда проєкту презентувала відео-візуалізацію логотипу «Щедрик» – мелодія Вінниччини». Він поєднує символи, які асоціюються з цією мелодією, як в Україні, так і за кордоном – це ластівка і сонце, дзвоники і нотний стан, і, звичайно ж, – перші чотири ноти твору, за якими «Щедрик» впізнають в усьому світі.

«Різноманіття кольорів і супровідних змістів створюють логотипу широке варіативне коло, не змінюючи суті. Він може трансформуватися як в афішу, так і в мурал, як в поліграфічний продукт, так і в сувенірну продукцію. Таке функціональне багатство робить його універсальним, – йдеться у дописі групи «Культура Вінниччини». – Наш «Щедрик» лунає в усьому світі, вражає кожного і резонує з мільйонами сердець. «Щедрик» об’єднує країни і континенти, але варто пам’ятати, що мелодія, як і її автор Микола Леонтович, народилися на Вінниччині, і ввібрали в себе все багатство музичної палітри рідного краю».

Як писав «День», розробка логотипу «Щедрик», як головного компоненту маркетингової стратегії культури Вінниччини, – це лише перший етап культурної ідентифікації Вінниччини на рівні держави. У майбутньому цей логотип має стати символом культурних подій всеукраїнського та міжнародного масштабу, які відбуватимуться на теренах області. Крім цього, у планах у розробка туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича» та вшанування історичної спадщини композитора у селі Шершні, де провів свої дитячі роки Леонтович. Попри те, що батьківський будинок не зберігся, пам’ять про композитора можна використати як ресурс для розвитку громади.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниччина, ілюстрації з відео-презентації

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ