Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Сотні підприємців пікетували львівську Ратушу через карантинні обмеження

12 травня, 2020 - 15:35
Фото: Павло Паламарчук, "День"

Кілька сотень підприємців Львова вийшли сьогодні на пікет під Львівську міську раду. Вони вимагали від мера Львова дозволити працювати їхньому бізнесу.

Усі присутні дотримувалися соціальної дистанції та були в захисних масках та рукавичках. Вони тримали плакати із написами: «Своїм все, іншим карантин», «Дайте нам працювати!», «Кожен з нас Епіцентр!», «Врятуємо малий бізнес від смерті» тощо.

«Чому Епіцентру працювати можна, а нам – ні?! Там люди юрбами товчуться, в багатьох відсутній індивідуальний захист. А я в свій невеликий магазин не можу запустити навіть по одному клієнтів. Хоч буду дотримуватися всіх норм, але нас хочуть задушити, не дають працювати! Мер, який позиціонує себе дуже європейським так чинити не може!», - наголосив один із учасників акції.

До людей вийшов заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Підприємці вимагали у нього, щоб негайно відбулося засідання міської комісії ТЕБ і НС на якій би прийняли рішення про скасування усіх заборон діяльності мікропідприємців, включно з промисловими ринками, за умови дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Але заступник повідомив, що засідання комісії сьогодні вже відбулося і повторно його скликати зараз ніхто не буде. Він запропонував підприємцям спільно напрацювати проект протоколу поетапного відкриття речових магазинів за умови послаблення динаміки виявлення інфікованих коронавірусом. Та протестувальники наполягали далі на негайному скликанні комісії.

Словесна перепалка призвела до скупчення людей через що поліція почала закликати присутніх дотримуватися закону України і розійтися. Та це викликало лише сміх і вигуки «Ганьба!» в сторону правоохоронців.

Підприємці наголосили, що із завтрашнього дня готові відкрити свої магазини і це буде законно, відповідно до статті про право на працю кожного громадянина України. Вони не бояться протоколів і якщо відкриється весь Львів, то їм ніхто нічого зробити не зможе.

Павло Паламарчук, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ