Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

На Вінниччині від початку року зафіксували 346 пожеж в екосистемах

12 травня, 2021 - 13:46

Майже кожного дня вінницькі рятувальники виїздять на ліквідацію загоряння сухої рослинності. Лише за один день, 10 травня, вогонь знищив близько 6 га сухого настилу. Пожежі відбулися у різних районах області: Гайсинському (Чечельницькому) та Вінницькому (Липовецькому). До ліквідації загорання було залучено  20 чоловік особового складу та 5 одиниць спецтехніки. Загалом, як повідомляє пресслужба ДСНС у Вінницькій області від початку року на теренах регіону зафіксували 346 пожеж в екосистемах. Загоряння сухої рослинності відбувається мало не щодня.

«Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж в природних екосистемах. Перш за все, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці», – йдеться у повідомленні.

Рятувальники акцентують увагу громадян на тому, що через масові загоряння на відкритих територіях, завдаються збитки не лише державі, а й довкіллю та здоров’ю жителів Вінниччини. Адже, під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря, вивільняється більш як 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. Як правило, разом із травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Тим часом екологи нагадують, що пожежі в екосистемах знищують корисну для ґрунту мікрофлору, бідніє рослинний покрив, зменшується кількість гумусу у поверхневому шарі і це призводить до деградації земель. Не рідко загорання трави призводить до винищення тварин та птахи, які мешкають в екосистемах. Окрім цього, такі підпали не локалізують на одному місці. Весняний вітер швидко поширює їх на значні площі, що може призвести до знищення лісосмуг та житлових помешкань.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Фото vn.dsns.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ