Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Президент підписав закони щодо пільгового розмитнення автомобілів з європейськими номерами

12 травня, 2021 - 21:38
Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України (№ 1 402-IX і № 1403-IX) щодо пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах.

Про це повідомляє пресслужба президента.

"Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють  захисту довкілля від шкідливих викидів", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

"Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро", - повідомляють в Офісі президента.

Там наголошують, що такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

"За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника", - уточнюють в ОП.

Зазначається, що на пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законів. Учасники АТО/ООС зможуть скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

"Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам "Євро-2" й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України", - наголошують в ОП.

Там додають, що закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ