Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

В Україні завершилися міжнародні навчання "Сі Бриз-2019"

12 липня, 2019 - 22:25
Фото: Facebook / Sea Breeze exercise

В Одесі відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019». Керівництво навчань зазначило, що це наймасштабніші навчання цієї серії. Адже в них узяли участь кораблі й підрозділи України, Сполучених Штатів Америки, Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Франції, Туреччини та Швеції.

Загальна чисельність особового складу — понад три тисячі осіб. Були задіяні 33 кораблі та 27 літальних апаратів. Як і торік навчання відбулися в північно-західній частині Чорного моря, в портах, аеропортах і на полігонах Одеської та Миколаївської областей, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України на офіційному сайті.

Загалом під час навчань корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори налітали більше ніж 300 годин, морські піхотинці виконали понад три сотні стрибків із парашутом, близько 300 годин під водою провели дайвери.

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

"Я вдячний за вашу підтримку і солідарність. Знаю, що уряди ваших країн, роблять усе можливе, щоб наші військовополонені моряки якомога швидше повернулися додому. І це все наша спільна робота", - сказав адмірал Ігор Воронченко.

Зі свого боку керівник навчань від української сторони, перший заступник командувача ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа наголосив, що цьогорічні маневри відрізнялися від усіх попередніх вищим рівнем складності. Також він зазначив, що за учасниками навчань пильно спостерігали представники Чорноморського флоту Росії. Але це аж ніяк не вплинуло на виконання завдань.

"Учора під час фотексу ми з моїм американським колегою спостерігали в морі кораблі Північної Америки та Європи. Всі вони йшли в одному строю, виконували спільні завдання та діяли в повній взаємосумісності. Разом йшли кораблі майже всіх країн Чорного моря. Лише одна країна стояла десь поодаль — кораблі Чорноморського флоту РФ протягом навчань пильно стежили за нашими діями. Це дає нам змогу зрозуміти, хто на чиєму боці, хто на боці цивілізованого світу, а хто прагне знищення та нівелювання морського права. Проте я впевнений: разом ми робимо дуже велику справу, і тому перемога буде за нами", - сказав контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Перед урочистим завершенням українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019» п’ятнадцять кораблів Військово-Морських Сил України, Грузії, США, Канади, Великої Британії, Туреччини, Румунії та Болгарії в чотирьох кільватерних строях пройшли разом одним курсом у напрямку одеського узбережжя. За прощальним спільним маневруванням кораблів одна з груп військових кореспондентів спостерігала з борту фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Одним курсом рухались американський ракетний есмінець «Карні» та британський есмінець «Дункан», фрегат «Гетьман Сагайдачний», артилерійський катер «Прилуки» та малий броньований артилерійський катер «Аккерман», канадський і турецький фрегати «Торонто» та «Тургутрейс», фрегат «Р. Фердінанд» і корвети «Себастьян» і «Ластунул» Військово-Морських Сил Румунії, корвет «Бодри» від ВМС Болгарії і грузинський катер берегової охорони «Очамчире». Морська охорона Держприкордонслужби України була представлена катером «Балаклава» та кораблями «Миколаїв» і «Павло Державін».

Протягом маневрування над кораблями здійснювали пілотування екіпажі американського протичовнового літака «Посейдон» і українського військово-транспортного літака Ан-26 морської авіаційної бригади.

"Фотекс — давня флотська традиція завершення великих міжнародних морських навчань. Вона вкоренилася й на «Сі Бризі». Вже багато років поспіль ми у такий спосіб ставимо крапку в маневрах. Екіпажі та їхні командири демонструють, що навчання пройшли успішно, всі завдання виконано, між моряками досягнуто повне взаєморозуміння", - зазначив керівник навчань «Сі Бриз-2019» з української сторони, заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ