Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

NASA запустило для досліджень сонячний зонд Parker Solar Probe

12 серпня, 2018 - 11:39
Фото Reuters

Після невдалої спроби напередодні, NASA все ж запустило сонячний зонд Parker Solar Probe. Це перший космічний апарат, який пролетить на рекордно близькій відстані від зірки і вивчить процеси, що відбуваються на межі корони і атмосфери.

Згідно з інформацією на сайті NASA, зонд був запущений на ракеті Delta IV Heavy сьогодні, 12 серпня, в 10:31 за київським часом з мису Канаверал в американському штаті Флорида.

Очікується, що апарат, на створення якого було витрачено 1,5 млрд дол., вийде на стабільну орбіту навколо Сонця в кінці 2024 року і наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км - в сім разів ближче, ніж коли-небудь.

Це означає, що Parker Solar Probe буде перебувати в межах корони Сонця, тобто зовнішніх шарів її атмосфери, де температура може досягати 500 тис. кельвінів (500 тис. градусів за Цельсієм) і навіть кількох мільйонів кельвінів.

Примітно, на борту апарата встановлені прилади для вимірювання напруженості електромагнітного поля Сонця і визначення характеристики частинок, що випускаються зіркою. Це дозволить відповісти на питання про взаємодію сонячної корони з фотосферой, верхнім шаром Сонця, зрозуміти, як зароджуються і розганяються частинки сонячного вітру.

Зазначимо, спочатку запуск сонячного зонда був запланований на 11 серпня, але за кілька хвилин до старту, його відклали на годину, а потім і зовсім перенесли на добу. В агентстві пояснили, що були порушення межі запуску, а потім у стартовому вікні не залишилося часу для запуску.

Напередодні ми також спостерігали п'яте за рахунком затемнення 2018 року, яке стало найбільш видимим затемненням Сонця у цьому році і закрило "великий коридор затемнень", початок якому було покладено ще в січні.

Джерело: 112 Україна

Новини партнерів

Loading...