Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Ляшко: Немає впевненості у дієвості та безпечності російської вакцини від COVID-19

12 серпня, 2020 - 20:02
Фото: moz.gov.ua

Російська Федерація не провела необхідної третьої фази клінічних випробувань вакцини від коронавірусу, тож немає впевненості у її дієвості та безпечності.

Про це написав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на сторінці у Facebook.

"Наразі у світі є 26 вакцин-кандидатів, шість з яких вже проходять дослідження на ефективність з залученням значної кількості учасників. Наразі саме обмежені дані щодо перебігу клінічних випробувань та дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною та чи має вона шанси на масове використання. Наразі Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка б дозволила накопичити достатнє наукове підґрунтя для практичного використання вакцини на людях", - заявляє Ляшко.

Він додав, що на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial). До таких досліджень залучають до 30 тис. осіб, з яких дві третини отримують вакцину, а третина - плацебо, або ж частки, тих кому дають досліджуваний препарат і плацебо, є рівними.

За словами Ляшка, на сьогодні це єдиний спосіб перевірити дієвість вакцини і відсутність у неї побічних ефектів.

Головний держсанлікар також зазначив, що ВООЗ радила Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини.

"Підстава для таких рекомендацій - обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ", - написав Ляшко.

 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ