Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Глава МАГАТЕ закликав Радбез ООН сприяти якнайшвидшому візиту технічної місії агентства на ЗАЕС

12 серпня, 2022 - 11:21
Фото Енергоатом

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) останнім часом стрімко погіршилася, потрібен терміновий візит технічної місії МАГАТЕ для об'єктивної оцінки об'єкта та ядерної безпеки, і такий візит, можливо, міг би стабілізувати ситуацію, вважає гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, готовий очолити таку місію.

Про це Гроссі заявив на засіданні Ради безпеки ООН, закликавши її сприяти організації такої місії, передає Інтерфакс-Україна.

"Час має вирішальне значення. Тому я пропоную … провести цю місію якнайшвидше", – заявив він.

Гроссі пояснив, що МАГАТЕ отримує інформацію про ситуацію на ЗАЕС і з боку України, і з боку РФ, що окупувала станцію, однак зміст цієї інформації часто буває суперечливим, тому без фізичної присутності МАГАТЕ не може підтвердити деяких дуже важливих фактів.

Зокрема, за його словами, за результатами такої місії агентство змогло б надати незалежну оцінку ядерній безпеці та ризикам фізичної безпеки. Він уточнив, що в разі візиту буде оцінено фізичну шкоду об'єктам, функціонування основних і резервних систем безпеки та захист і умови роботи персоналу.

"Місія на майданчик також дасть нам змогу вжити термінових заходів безпеки, перевіривши стан реакторів і запаси ядерних матеріалів, зокрема сховище свіжого та відпрацьованого палива, де нині ми не маємо служби віддаленої передачі даних", – зазначив Гроссі.

Він додав, що представникам МАГАТЕ необхідно також виконати технічне обслуговування обладнання для забезпечення віддаленої передачі даних.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ