Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

В окупованому Криму обвинувачений у "справі Веджіє Кашка" має намір оголосити голодування

12 вересня, 2018 - 10:21
Фото RFE/RL

Обвинувачений у "справі Веджіє Кашка" кримськотатарський активіст Асан Чапух повідомив, що з 15 вересня має намір оголосити голодування, якщо його не переведуть під домашній арешт або не нададуть кваліфіковану медичну допомогу. Про це Чапух оголосив 11 вересня під час судового засідання з продовження запобіжного заходу, повідомляє "Крим.Реалії".

"Я прошу суд змінити мені запобіжний захід на домашній арешт. За десять місяців перебування в СІЗО моє здоров'я дуже сильно погіршився. У мене постійно високий тиск, я пережив у в'язниці мікроінсульт. Моє здоров'я тут погіршується щодня. У мене стала невиразна мова, постійно паморочиться голова", – сказав Чапух у суді.

Він додав, що після оголошення голодування "всі подальші події, пов'язані зі станом здоров'я будуть на вашій совісті, ваша честь".

Адвокат обвинуваченого Айдер Азаматов зазначив, що не вітає такий вид протесту, а також повідомив, що завтра, 12 вересня, Чапуха планують вивезти до однієї з міських лікарень на обстеження.

Напередодні підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя продовжив на два місяці арешт чотирьом фігурантам "справи Веджіє Кашка".

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали Казима Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі за, нібито, вимагання грошей у громадянина Туреччини, який довгий час не повертав борг ветеранові кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Силовики намагалися затримати і саму 83-річну жінку, проте їй стало погано і вона померла у машині швидкої допомоги. "Влада" відмовилася розслідувати причини смерті Кашка. На прохання родичів загиблої, адвокат Полозов почав власне розслідування причин смерті жінки, але Слідком РФ приховує експертизи за фактом смерті Кашка.

Новини партнерів

Loading...