В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Президент Європарламенту запрошує Сенцова отримати нагороду у Брюсселі

12 вересня, 2019 - 16:09
Фото Reuters

Президент Європарламенту Давід Сассолі буде щасливим особисто вручити премію ім. Сахарова Олегу Сенцову в Брюсселі та сам збирається невдовзі здійснити візит в Україну.

Про це Сассолі повідомив у четвер під час пресконференції у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

Він відповів на запитання, чи продовжить Європарламент вимагати від Росії звільнити решту політичних в’язнів, і чи є нещодавній обмін ув’язненими приводом «пробачити» Росії численні порушення міжнародного законодавства.

«Я переконаний, що ви знаєте – коли йдеться про верховенство права та права особи, - це все розглядається на лише на Комітетах та в інших структурах Європарламенту, але також на пленарних засіданнях цим питанням приділяється велика увага», - сказав президент Європарламенту.

Він підтвердив, що Сенцов запрошений після завершення реабілітації та розв'язання проблем зі здоров'ям прибути до Страсбурга або до Брюсселя, щоб особисто отримати нагороду – премію імені Сахарова.

«Олег Сенцов був нагороджений Премією Сахарова минулого року, і він був запрошений прибути до Брюсселя щоб отримати її. Ми будемо надзвичайно щасливі його бачити, коли він вийде із поточних ускладнень. Сьогодні під час конференції президентів я сказав, що я планую візит до України і сам», - повідомив Сассолі.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними громадянами між Україною та Росією. До України повернулися 24 військовополонених моряки й 11 політв'язнів, серед яких — Олег Сенцов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ