Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Президент Європарламенту запрошує Сенцова отримати нагороду у Брюсселі

12 вересня, 2019 - 16:09
Фото Reuters

Президент Європарламенту Давід Сассолі буде щасливим особисто вручити премію ім. Сахарова Олегу Сенцову в Брюсселі та сам збирається невдовзі здійснити візит в Україну.

Про це Сассолі повідомив у четвер під час пресконференції у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

Він відповів на запитання, чи продовжить Європарламент вимагати від Росії звільнити решту політичних в’язнів, і чи є нещодавній обмін ув’язненими приводом «пробачити» Росії численні порушення міжнародного законодавства.

«Я переконаний, що ви знаєте – коли йдеться про верховенство права та права особи, - це все розглядається на лише на Комітетах та в інших структурах Європарламенту, але також на пленарних засіданнях цим питанням приділяється велика увага», - сказав президент Європарламенту.

Він підтвердив, що Сенцов запрошений після завершення реабілітації та розв'язання проблем зі здоров'ям прибути до Страсбурга або до Брюсселя, щоб особисто отримати нагороду – премію імені Сахарова.

«Олег Сенцов був нагороджений Премією Сахарова минулого року, і він був запрошений прибути до Брюсселя щоб отримати її. Ми будемо надзвичайно щасливі його бачити, коли він вийде із поточних ускладнень. Сьогодні під час конференції президентів я сказав, що я планую візит до України і сам», - повідомив Сассолі.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними громадянами між Україною та Росією. До України повернулися 24 військовополонених моряки й 11 політв'язнів, серед яких — Олег Сенцов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ