Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

Вчені виявили водяну пару на придатній для життя екзопланеті

12 вересня, 2019 - 11:17
Фото Nasa

Американський орбітальний телескоп "Хаббл" дозволив двом групам астрономів виявити ознаки, що вказують на наявність водяної пари в атмосфері екзопланети, повідомляють американські ЗМІ.

Це - перший випадок, коли вдається виявити ознаки наявності водяної пари на планеті з придатними для життя характеристиками за межами Сонячної системи. Відкриття зроблене під час спостережень за планетою K2-18b, яка знаходиться в 111 світлових роках від Землі.

"Це єдина відома нам зараз планета за межами Сонячної системи, на якій є відповідна температура для того, щоб там була вода. Там є атмосфера і є вода, і це - найкращий з відомих нам зараз "кандидатів" на те, щоб вважатися планетою, придатною для життя", - сказав один з авторів дослідження Ангелос Ціарас з Університетського коледжу Лондона.

При цьому астрономи зазначають, що за низкою характеристик ця планета істотно відрізняється від Землі і тому навряд чи на ній можна виявити клімат і пейзажі, дуже близькі до земних.

Екзопланетами називають планети, які знаходяться за межами нашої Сонячної системи. Вчені вивчають їх, зокрема, щоб спробувати знайти планери, які могли б бути придатні для розвитку на них форм життя. Наявність води - один з найважливіших для цього факторів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ