Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Острозькій академії обговорювали конституційні зміни з Девідом Вільямсом та Геннадієм Друзенком

12 жовтня, 2021 - 15:26
Фото Єлизавети Тимощук

Керівник Центру конституційної демократії Індіанського університету (США), професор Девід Вільямс і голова Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко вчора завітали в Острозьку академію. Девід Вільямс, один із провідних конституціоналістів світу, прочитав лекцію для студентів Острозької академії про особливості конституцій і можливості їх удосконалення, відповів на численні запитання авдиторії.

Геннадій Друзенко, голова Центру конституційного моделювання, зазначає: “Я в Острозькій академії не вперше. Кожного разу вона мене надихає. Тут не тільки я відчуваю себе щасливим, а й бачу навколо щасливі обличчя. Я мріяв, щоб Девід Вільямс, мій вчитель, закохався в Україну. Саме тому він тут. Вірю, що зустріч в Острозькій академії надихне його бувати тут частіше та вчити українську мову”.

Професор у своїй презентації висвітлив основні пункти та склад конституцій, висунув припущення щодо конституційного майбутнього України. Один із кращих випускників Гарвардської юридичної школи, Девід Вільямс став учасником подій у Бірмі, пов’язаних із військовим протистоянням з центральним урядом. Досвід професора є потрібним і в українських реаліях. Саме тому Девід на питання “чи приїдете в Україну втретє?” наголосив, що “був у Південно-східній Азії 52 рази, і приїду 52 рази в Україну, якщо буде можливість подорожувати”.

Девід Вільямс не вперше відвідує Україну, три роки тому він уже їздив до деяких міст, був на території ООС. Проте в Острозькій академії професор уперше. Девід Вільямс ділиться враженнями від побаченого в стінах університету: “На жаль, я в академії перебуваю кілька годин. Хоча хотілося б декілька днів. Тому що це визначний університет. Сьогодні мені було приємно працювати з авдиторією: всі студенти уважні та вмотивовані. Я дуже вдячний за запрошення й обов’язково приїду до вас ще”.

Світлана Янкевич

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ