Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

У Нотр-Дам-де-Фурв’єр у Ліоні вшанували жертв Голодомору

12 листопада, 2019 - 21:37
Фото: ugcc-lyon.fr

10 листопада в ліонській базиліці Нотр-Дам-де-Фурв’єр (Франція) відбулася Божественна Літургія та панахида за жертв Голодомору.

Богослужіння очолив єпископ Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого, повідомляється на офіційному сайті Української Греко-Католицької Церкви.

«Сьогодні ми зібралися на цій Службі Божій, щоб пом’янути жертв Голодомору 1932-1933 років, коли багато мільйонів людей загинуло голодною смертю не тому, що не було врожаю, а тому, що ворожий радянський уряд забрав увесь у селян», – сказав владика Гліб, після чого закликав молитися як за жертв голоду, так і за виконавців цього злочину.

Разом з владикою служили: протоієрей Андрій Морквас з ліонської парафії Святого Атанасія Великого, отці Емманюель Фрітч та Мішель Станьюль із католицької візантійської парафії Святого Іринея, а також духівники місцевої семінарії отці. Філіпп Шатаньйон та Олів’є Перон. 

Богослужіння велося українською та французькою мовами, а часом ще й лунала церковнослов’янська та англійська. Співав під час Літургії ліонський хор «Дударик» – три десятки співаків під керівництом Стефана Жанжарского. Крім близько сотні представників української громади, почути українські співи тієї неділі змогла не одна сотня туристів, які в неділю навідалися до базиліки, однієї з головних туристичних принад міста.

Це був перший візит владики Гліба до Ліона у статусі апостольського адміністратора паризької єпархії УГКЦ. Єпископ очолив осередок після від’їзду митрополита Бориса Ґудзяка до США.

«Владика Борис залишив цю єпархію в дуже доброму стані. Я багато від нього вчуся: як організувати єпархію, різні комітети, конференції, єпархіальні собори, стосунки зі священниками. Я намагаюся все це продовжувати, щоб потім передати новому єпископові», – сказав владика Гліб по завершенні панахиди та інтерв’ю для сайту ліонської парафії.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ