Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Україна обіцяє Польщі допомогу «на будь який запит» щодо міграційної кризи

12 листопада, 2021 - 22:54
Фото: Reuters

Міністри внутрішніх справ України та Польщі Денис Монастирський і Маріуш Камінський обговорили міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє департамент комунікації МВС України.  Монастирський запевнив міністра внутрішніх справ Польщі у солідарності та підтримці позиції польського уряду. 

«Україна підтримує Польщу у цей непростий час і сподівається, що їй вдасться у мирний та цивілізований спосіб прийти до розв’язання штучно інспірованої кризи», - заявив міністр внутрішніх справ України. 

Як ідеться в повідомленні, уже завтра розпочне роботу на ділянці українсько-польського кордону координаційна група з офіцерів-прикордонників та нацгвардійців. Її діяльність полягатиме в обміні оперативними та розвідувальними даними, а також досвідом щодо реагування польських прикордонників, ознайомлення із тактикою дій мігрантів та сил, що їх координують. На період міграційної кризи міністри внутрішніх справ України та Польщі щотижня будуть проводити наради в телефонному режимі.  В Україні визначено 10 ділянок можливого підходу мігрантів з Білорусі. 

«Ми готові оперативно розглянути будь-який запит польської сторони щодо надання допомоги у розв’язанні нинішньої ситуації», - заявив Монастирський. 

Очільник МВС України ініціював зустрічі міністрів закордонних та внутрішніх справ на платформі «Люблінського трикутника», аби скоординувати дії для ефективного протистояння викликам гібридного характеру з боку недружніх держав – Російської Федерації і Білорусі.  Сторони також обговорили питання співробітництва в правоохоронній сфері, зокрема активізацію роботи над проєктом угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері боротьби зі злочинністю.  Камінський на звернення Монастирського запевнив, що Україна залишиться в «зеленій зоні» поїздок. 

Як повідомлялось, міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Польща звинувачує Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску.  10 листопада в Польщі для термінових консультацій перебував глава Ради ЄС Шарль Мішель.  12 листопада секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що у Білорусі перебувають близько 15 тисяч мігрантів.  США, Британія та низка країн ЄС засудили режим Білорусі за використання мігрантів у політичних цілях.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ