Мова - це спосіб народження думок: коли “нема мови”, людині просто-напросто “нема чим думати”.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, філософиня

Львів’яни подарували дітям зі сходу 300 книжок

13 січня, 2018 - 13:37

Кожного року під час новорічно-різдвяних свят до Львова приїжджають школярі зі сходу України.

І новий 2018-й – не виняток. Зокрема, на запрошення Благодійного Фонду «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ у місті Лева гостювали 90 дітей з Волновахи та Преображенки. Партнером заходу став туроператор, який безкоштовно провів екскурсії.

Організатори перебування дітей зі сходу на Львівщині говорять, що багато хто з них вперше на власні осі побачив, як святкують Різдво. Отже, гостей знайомили передусім із традиціями відзначення народження Господа й Спасителя Нашого. Але не тільки. Також  влаштували чимало цікавих прогулянок історичними місцями Львова та відвідин музеїв. Мали можливість діти побувати й у Карпатах. А додому повернулися і з гарними враженнями, і не з порожніми руками.

Львівська міська рада спеціально для маленьких гостей зі східних областей України провела акцію «Подаруй дитині книжку», участь у якій запропонували взяти всім охочим. «Ми звернулися до львів’ян з проханням принести дитячу, обов’язково – україномовну літературу, гарної якості та в гарному стані, – розповідає координатор проекту Юлія Танасієнко. – Львів’яни радо відгукнулися й приходили до Італійського дворика, де відбувалася акція, цілими сім’ями, з маленькими діточками, аби подарувати гостям зі сходу книжки. Як підсумок – 300 добрих видань для наших друзів».  Юлія Танасієнко додає, що акція «Подаруй дитині книжку» обов’язково матиме продовження – на Великдень, бо й тоді у Львові буде багато маленьких гостей зі сходу України.

Варто додати, що школярики з Волновахи та Преображенки – не єдині східняки у Львові на час зимових канікул. Також у місті гостювали півсотні дітей зі Сєверодонецька, Рубіжного і Лисичанська – брали участь в інтеграційному таборі в межах програми освітніх обмінів «Змінимо країну разом». Упродовж п’яти днів учні мали можливість відвідати музеї Львова, проїхатися містом Чудо-поїздом та ознайомитися з визначними пам’ятними місцями Львівщини. А ще – побували у сесійній залі Львівської обласної ради, де для них заколядував Галицький камерний хор та виступив дитячий вертеп зі смт. Гніздичів, що у Жидачівському районі Львівської області.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...