Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Львів’яни подарували дітям зі сходу 300 книжок

13 січня, 2018 - 13:37

Кожного року під час новорічно-різдвяних свят до Львова приїжджають школярі зі сходу України.

І новий 2018-й – не виняток. Зокрема, на запрошення Благодійного Фонду «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ у місті Лева гостювали 90 дітей з Волновахи та Преображенки. Партнером заходу став туроператор, який безкоштовно провів екскурсії.

Організатори перебування дітей зі сходу на Львівщині говорять, що багато хто з них вперше на власні осі побачив, як святкують Різдво. Отже, гостей знайомили передусім із традиціями відзначення народження Господа й Спасителя Нашого. Але не тільки. Також  влаштували чимало цікавих прогулянок історичними місцями Львова та відвідин музеїв. Мали можливість діти побувати й у Карпатах. А додому повернулися і з гарними враженнями, і не з порожніми руками.

Львівська міська рада спеціально для маленьких гостей зі східних областей України провела акцію «Подаруй дитині книжку», участь у якій запропонували взяти всім охочим. «Ми звернулися до львів’ян з проханням принести дитячу, обов’язково – україномовну літературу, гарної якості та в гарному стані, – розповідає координатор проекту Юлія Танасієнко. – Львів’яни радо відгукнулися й приходили до Італійського дворика, де відбувалася акція, цілими сім’ями, з маленькими діточками, аби подарувати гостям зі сходу книжки. Як підсумок – 300 добрих видань для наших друзів».  Юлія Танасієнко додає, що акція «Подаруй дитині книжку» обов’язково матиме продовження – на Великдень, бо й тоді у Львові буде багато маленьких гостей зі сходу України.

Варто додати, що школярики з Волновахи та Преображенки – не єдині східняки у Львові на час зимових канікул. Також у місті гостювали півсотні дітей зі Сєверодонецька, Рубіжного і Лисичанська – брали участь в інтеграційному таборі в межах програми освітніх обмінів «Змінимо країну разом». Упродовж п’яти днів учні мали можливість відвідати музеї Львова, проїхатися містом Чудо-поїздом та ознайомитися з визначними пам’ятними місцями Львівщини. А ще – побували у сесійній залі Львівської обласної ради, де для них заколядував Галицький камерний хор та виступив дитячий вертеп зі смт. Гніздичів, що у Жидачівському районі Львівської області.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...