Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Міжнародне енергоагентство звинуватило Росію в європейській енергетичній кризі

13 січня, 2022 - 13:30
Фото Reuters

Виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль звинуватив Росію в енергетичній кризі, яка завдає збитків економіці Європи.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Bloomberg.

Росія може збільшити поставки газу щонайменше на третину від нинішнього рівня, але вона тримає спотові продажі обмеженими, незважаючи на високі ціни, заявив Біроль у коментарі журналістам. Це еквівалентно 3 мільярдам кубометрів на місяць, або новій партії скрапленого газу, що прибуває щодня.

Європа бореться з енергетичною кризою, яка призвела до того, що ціни на газ та електроенергію побили кілька рекордів за останні місяці. Запаси газу на континенті нині найнижчі за більш ніж десятиліття, а два найхолодніших місяці року тільки почалися, пише видання.

«Через поведінку Росії на європейському газовому ринку існує сильна напруженість… Поточний дефіцит у сховищах в Європейському Союзі значною мірою пов’язаний з Газпромом»», - сказав Біроль.

За даними МЕА, поставки російського газу до Європи скоротилися на 25% у четвертому кварталі 2021 року у порівнянні з минулим роком і знизилися на 22% у порівнянні з допандемічним рівнем. Москва обмежує поставки газу на континент, тоді як інші постачальники, такі як Норвегія, Алжир та Азербайджан, нарощують їх, сказав Біроль.

Як зазначається, сховища газу в ЄС заповнені лише на 51% у порівнянні з приблизно 70% зазвичай. Газпром відповідає за половину дефіциту запасів у Європі, сказав Біроль. Міжнародне енергоагентство, що базується в Парижі, також рекомендувало країнам Європи встановлювати мінімальний рівень запасів для збереження поставок у майбутньому.

«Європа в цілому не приділяла достатньої уваги критичній важливості зберігання газу для безпеки його постачання», – сказав Біроль.

Як повідомлялося, у грудні ціни на газ почали зростати на тлі відмови Газпрому від бронювання потужностей газопроводу «Ямал – Європа» та відстрочення Німеччиною сертифікації «Північного потоку-2» на середину 2022 року. Наприкінці місяця ціна на газ у Європі перевищила $2150, що стало рекордом.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю американському телеканалу CNBC заявив, що президент РФ Володимир Путін від початку штучної енергетичної кризи шантажував Євросоюз, натякаючи, що саме сертифікація Nord Stream 2 дозволить повернути ціни на газ до колишнього рівня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ