Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

На Вінниччині створюють 7 батальйонів територіальної оборони

13 січня, 2022 - 12:40
Фото з архіву авторки

У кожному з шести районів області – Вінницькому, Гайсинському, Жмеринському, Могилів-Подільському, Тульчинському, Хмільницькому – та у місті Вінниці почалося формування батальйонів територіальної оборони.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. За його словами, Вінницька область – прикордонна, межує з Придністров’ям, а тому у випадку створення або виникнення умов дестабілізації обстановки створені батальйони повинні за лічені години розгорнули систему територіальної оборони і взяли під контроль усі об’єкти комунікацій.

«8 тисяч росіян у Придністров’ї на кордоні з Вінниччиною – це реальна загроза, до якої ми готуємось. Не можу розкривати військову таємницю, але на цьому напрямку вже задано цілий ряд заходів та підготовчих дій, – відзначає Сергій Борзов. – Напередодні Нового року зустрівся із головами громад Вінниччини, і пояснив лідерам місцевого самоврядування засади Закону про основи національного спротиву, який діє з 1 січня нового 2022 року. На тероборону буде своє фінансування, свої фонди, свої казарми і свої полігони. Найближчим часом буде завершено формування та комплектування чотирьох Регіональних управлінь та 25 бригад Сил ТрО ЗС України. Бригади будуть дислоковані в кожному обласному центрі України та місті Києві, до складу бригад входитимуть від чотирьох до десяти окремих батальйонів, що розміщені в кожному районі згідно із адміністративним розподілом території України».

Очільник області додав, що бригади та батальйони у штаті мирного часу налічуватимуть 10 тисяч військовослужбовців. Це будуть організаційні ядра, які здатні розгорнути й забезпечити зброєю та МТЗ підрозділи до штату воєнного часу. До тероборони не братимуть солдат молодших за 35 років і не старших 60 років. Тому всім охочим порадив вже зараз звертатися до районних та обласних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) за місцем проживання, де їм кваліфіковано дадуть роз’яснення та допоможуть оформити документи.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ