Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

У Пакистані авіація США ліквідувала лідера талібів

13 лютого, 2018 - 10:40
Фото: dawn.com

У Пакистані американські військовослужбовці ліквідували заступника ватажка терористичної організації Талібан Халіда Мехсуда, повідомляє Радіо Свобода.

Один з ватажків пакистанських талібів Халід Мехсуд, відомий як командувач Саджна, помер 8 лютого в результаті удару безпілотника США в районі поселення Горвак в регіоні Північний Вазиристан на кордоні з Афганістаном.

Вважається, що смерть Мехсуда дуже послабить Талібан, підкреслює Радіо Свобода.

Офіційні представники США в Ісламабаді поки не прокоментували цю інформацію.

Ватажок пакистанських талібів Мулла Фазлулла призначив іншого польового командира муфтія Нур Валі новим заступником голови угруповання. Вважається, що Саджна брав участь в нападі на пакистанську військово-морську базу в місті Карачі 2011 року, а також йому приписували напад на в’язницю в північно-західному місті Банну в 2012 році.

Таліби здійснюють напади на сили державної безпеки Пакистану. Ісламабад виступає проти ударів США безпілотниками на своїй території, заявляючи, що вони порушують суверенітет країни.

Угруповання звинувачують у десятках вибухів смертників та інших нападах. Зокрема, у грудні бойовики штурмували коледж в пакистанському місті Пешавар, убивши щонайменше дев’ять осіб і поранивши 36.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ