Всяка денаціоналізація зводиться до поганого виховання, до моральної недуги...
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф

Квіт: Студентство увійде до Громадської ради і співпрацюватиме з МОН

13 березня, 2014 - 10:31

Новопризначений міністр освіти і науки України Сергій Квіт в інтерв'ю "Дню" повідомив, що для співпраці із відомством буде створена група активістів, які спеціально цікавляться вищою освітою та змінами в ній.

"Вони продовжуватимуть співпрацю з міністерством після революційної хвилі, стануть членами Громадської ради. Я б радше говорив не про контроль, а про співпрацю", - зазначив він.

Крім того, Квіт наголосив, що міністерство відмовляється від репресивного контролю за діяльністю вишів, щоб дати їм можливість зосередитися на якості навчання й наукових досліджень.

"Моя філософія така, що МОН не повинно здійснювати щоденний репресивний контроль за діяльністю ВНЗ. Необхідно дати їм можливість зосередитися на якості навчання, викладання і наукових досліджень. І ми хочемо їм у цьому допомогти. Будемо переходити до партнерських відносин з усіма навчальними закладами (не тільки з університетами), намагатимемося спростити їм життя.  Наприклад, систему ліцензування й акредитації, університетську звітність. Потрібно вивільнити час нашим викладачам, щоб вони більше уваги могли приділити науці", - розповів міністр освіти й науки.

"Державна інспекція навчальних закладів буде позбавлена репресивних функцій. Ми також її чисельно скоротимо. Раніше ці перевірки направляли по-волюнтаристськи, без будь-яких пояснень.  А ми будемо робити це за планом або за спеціальними скаргами", - додав Сергій Миронович.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ