Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Посол України у Німеччині закликав депутатів Бундестагу визнати Голодомор геноцидом українців

13 квітня, 2020 - 20:44
Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

Посол України у Німеччині Андрій Мельник підтримує петицію до Бундестагу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. 

«Визнання Голодомору геноцидом українського народу є справою честі для депутатів Бундестагу», - сказав Андрій Мельник в інтерв’ю з редакторами регіональної газети «Reutlinger General-Anzeiger», передає пресслужба Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина.

«Визнання Голодомору геноцидом українського народу є справою честі для депутатів Бундестагу.

Є дуже багато причин, які просто вимагають здійснити цей крок історичної відповідальності Німеччини по відношенню до України.

Не тільки тому, що мільйони безневинних жертв цього геноциду, який свідомо замовчувався десятиріччями, щодня та щоночі волають до неба, щоб домогтися справедливості.

Німецький народ має зрештою сказати і своє слово, аби вшанувати пам'ять страчених українців під час найбільш смертоносної катастрофи моріння голодом в історії цілого людства.

Як підтверджують численні архівні докази, Уряд Німеччини у 1932 р. був чудово проінформований про неймовірно спустошливі масштаби сталінських злочинів на території радянської України.

Проте нічого так і не було зроблено, щоб покласти край знищенню мільйонів українців через штучний голод та надати допомогу численним жертвам цієї трагедії.

Водночас, Гітлер використав Голодомор найпідступнішим чином у своїй пропагандистській кампанії, щоб захопити владу, з одного боку, звинувачуючи комуністичне керівництво в Москві у спричиненні масового голоду, а з іншого боку - вбиваючи клин між лівими партіями Німеччини, щоб запобігти їхній співпраці і, таким чином, унеможливити спільний опір проти перемоги націонал-соціалістів

(джерело: проф. Тімоті Снайдер, Криваві землі. Промова Рейхсканцлера Адольфа Гітлера у берлінському Палаці спорту 2 березня 1933 р. «Світова небезпека більшовизму») 

Тож я закликаю членів Німецького Бундестагу осягнути цю історичну відповідальність Німеччини стосовно українського народу і визнати Голодомор тим, чим він був насправді – геноцидом!»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ