Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Маємо подбати про стримування РФ від військових провокацій у Східній Європі, - Кулеба

13 травня, 2021 - 16:59
Фото: mfa.gov.ua

Україна вперше долучилася до роботи регіонального формату взаємодії Австрії, Словаччини, Словенії, Угорщини та Чехії: 13 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у засіданні глав дипломатії Центральноєвропейської п’ятірки на запрошення міністра закордонних та європейських справ Словаччини Івана Корчока.

«Україну та Центральну Європу об‘єднує спільна історія та ідентичність. Між нами існують міцні політичні та економічні зв‘язки. Тому я не вагався, коли мені надійшла пропозиція взяти участь в цьому засіданні», - зазначив Дмитро Кулеба, передає пресслужба МЗС.

Глава української дипломатії запропонував три пріоритетні напрями взаємодії України та п‘яти країн Центральної Європи: вакцинація населення, безпечні подорожі громадян та підтримка бізнесу в умовах пандемії.

Він приділив особливу увагу питанню поліпшення мобільності громадян.

“COVID-19 паралізував рух громадян в Європі та світі загалом. Важливо, щоб ми об'єднали наші зусилля з метою відновлення безпечних міжнародних подорожей. Це не тільки поліпшить мобільність, але й зміцнить наші економіки”, - наголосив Дмитро Кулеба.

Міністри обговорили можливість укладення угод щодо визнання сертифікатів вакцинації. 

Співрозмовники приділили особливу увагу безпековій ситуації на тимчасово окупованих територіях України та концентрації збройних сил Російської Федерації поблизу українських кордонів.

Глава української дипломатії наголосив, що оголошене російською стороною відведення військ відбувається лише частково, і лише на напрямі тимчасово окупованого Криму. За його словами, значна кількість підрозділів та устаткування російської армії продовжує залишатися поблизу кордону України.

“Рішуча міжнародна підтримка України змусила РФ припинити брязкати зброєю. Водночас, загроза нових військових провокацій зберігається. Маємо подбати про додаткові заходи задля стримування Росії від подальших агресивних дій”, - підкреслив Дмитро Кулеба.

У цьому контексті міністри закордонних справ обговорили кроки для зміцнення безпеки в Східній та Центральній Європі.

Дмитро Кулеба окремо розповів про національну стратегію деокупації Криму та започаткування роботи Кримської платформи. Він запросив центральноєвропейських партнерів взяти участь в її інавгураційному саміті в Києві 23 серпня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ