Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Джонсон виграв перший тур виборів лідера Консервативної партії Британії

13 червня, 2019 - 19:55
Фото Reuters

Колишній глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон набрав найбільше голосів у першому турі виборів лідера Консервативної партії Сполученого Королівства.

Остаточний переможець, який замінить Терезу Мей на посаді прем’єра, стане відомим наприкінці липня, повідомляє The Guardian.

У першому турі, участь у якому взяли 313 депутатів Палати громад від Консервативної партії, екс-міністр закордонних справ Борис Джонсон отримав 114 голосів. За його головних конкурентів, нинішнього главу британського зовнішньополітичного відомства Джеремі Ханта і міністра навколишнього середовища Майкла Гоува, проголосували 43 і 37 колег-депутатів відповідно.

Троє з десяти кандидатів — Андреа Ледсом, Естер Маквей і Марк Харпер — вибули із боротьби, не подолавши прохідний бар’єр у 17 голосів.

Разом із Джонсоном, Хантом і Гоувом у наступний тур вийшли колишній міністр з питань Brexit Домінік Рааб (27 прихильників), міністр внутрішніх справ Саджид Джавід (23), міністр міжнародного розвитку Рорі Стюарт (19) і міністр охорони здоров’я Метт Хенкок (20).

Вибори з поступовим вибуванням продовжаться на наступному тижні. У другому турі, який має відбутися 18 червня, голосуватимуть тільки торі-депутати Палати громад. Не пізніше 20 червня кандидатів має лишитися тільки двоє, і обирати із цих двох фіналістів будуть вже близько 160 тисяч членів Консервативної партії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ