Терпіть кайдани – то всесвітський сором, забуть їх, не розбивши, – гірший стид.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, культурна діячка

США розгорнуть у Польщі військове командування та ескадрилью безпілотників

13 червня, 2019 - 15:27
Фото: Reuters

США розгорнуть на території Польщі передове командування дивізійного рівня, центр бойової підготовки, а також ескадрилью безпілотних літальних апаратів MQ-9.

Про це йдеться у спільній Декларації про оборонну співпрацю у сфері присутності Збройних сил США на території Польщі, підписаній Дональдом Трампом і Анджеєм Дудою, передає Укрінформ.

У документі підкреслюється, що США планують збільшити свій військовий контингент в Польщі, який становить 4,5 тис. осіб, “у найближчому майбутньому приблизно ще на 1 тис. військовослужбовців”.

При цьому польська сторона гарантуватиме створення за свій рахунок відповідної інфраструктури для дислокації американських сил.

Декларацією передбачається створення передового командування ЗС США дивізійного рівня, а також центру бойової підготовки на полігоні Дравсько Помороське - а в перспективі ще в кількох регіонах.

Окрім того, на території Польщі буде створено ескадрилью безпілотників MQ-9 повітряних сил США для ведення розвідувальних дій. При цьому інформацією, яку отримуватимуть БПЛА, американська сторона планує ділитися з польською стороною.

Водночас документом передбачається розгортання бази підтримки навчань американських військ на території Польщі, а також створення можливостей для діяльності сил спецоперацій США (у тому числі на морі та в повітрі). Окрім того, буде закладено інфраструктуру для підтримки у Польщі бронетанкової та авіаційної бригади, а також батальйону логістичного забезпечення ЗС США.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ