Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Київ може припинити очищення води хлором вже через 2 роки, - КМДА

13 червня, 2020 - 14:48
Фото з відкритих джерел

У Києві планують припинити очищення води хлором вже через 2 роки, повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації.

"Планується, що вже через 2-2,5 року "Київводоканал" зможе повністю відмовитися від використання хлору для знезараження питної води і перейти на більш сучасні і безпечні технології та реагенти", - заявив генеральний директор ЗАТ "АК "Київводоканал" Дмитро Новицький.

За його словами, вода, що надходить в мережу, матиме стабільно високу якість і поліпшені органолептичні властивості, зокрема, не буде запаху хлору.

Разом із тим він зазначив, що запаху хлору в воді не варто боятися. Поки що 90% киян споживають воду, яка знезаражується саме за допомогою хлору, тому такий запах є гарантією того, що вода знезаражена і безпечна для вживання.

Водопровідна насосна станція "Мінська" вже тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, переведених на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію.

Переобладнання насосної станції "Мінська", яка забезпечує питною водою майже 50 тисяч жителів Оболонського району, почали в грудні 2019 року, і під час реконструкції встановили систему знезараження питної води з використанням електролізних установок гіпохлориту натрію, що дозволяє виготовляти 150 л на годину низькоконцентрованого гіпохлориту натрію. Також насосна станція обладнана системою автоматики і диспетчеризації, прокладені нові технологічні трубопроводи для подачі гіпохлориту натрію, оновлені системи електропостачання і відеоспостереження.

Так, незабаром і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент - діоксид хлору.

Після цього Київводоканал перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, і підбору оптимальної технології знезараження деснянської води.

"З огляду на той досвід, який у нас є, я вважаю, що протягом двох років можна перейти на нову технологію і на Деснянській станції", - зазначив Новицький.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ