У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Канівські колективи представили Україну на польському "Літі діалогу культур"

13 липня, 2018 - 19:19
Фото надано автором

Нещодавно три канівських мистецьких колективи повернулися з Польського XIX Ярмарку «Літо діалогу культур» – XIX Chełmiński Jarmark Jaszczurczy , куди з’їхалися виконавці та колективи з різних країн.

Талановиті виконавці з різних країн на сцені кінотеатру «Rondo» в польському місті Хелмно презентували на творчому фестивалі свою культуру, традиції, виконуючи композиції, притаманні саме їхнім країнам. Виступали артисти з Польщі, України, Білорусі, Литви, Туреччини і навіть Індії. Родзинками стали і костюми, бо кожна країна презентувала шикарні національні вбрання.

«Українсько-польське партнерство між нашими містами – Каневом та Хелмно – (Chełmno) стає маштабнішим щороку. І ось вже втретє ми учасники XIX Ярмарку «Літо діалогу культур», – розповідає голова Товариства поляків у Каневі Олена Веретільник. Серед іншого вона подякувала всім учасникам цьогорічного фестивалю за вдалі виступи.

Україну на фестивалі вже втретє представили народний ансамбль танцю «Канівчанка» (керівник – Олександра Горідько), ансамбль народної музики «Здоровенькі були» (керівник Петро Шевченко) та жіночий вокальний ансамбль «Любисток» (керівник Ольга Науменко, солістка-вокалістка Людмила Салтикова).

«Усе пройшло мегапозитивно. Хочеться подякувати всім нашим польським друзям за теплий прийом і за те, що в місті Хелмно ми відчуваємо, що нас люблять», – коментує керівник народного ансамблю танцю «Канівчанка» та зразкового ансамблю народного танцю «Барвінок», викладач вищої категорії Канівського коледжу культури і мистецтв та Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини відокремленого структурного підрозділу університету Олександра Горідько.

«Не вперше спостерігаю за успіхами наших творчих колективів і є їх прихильником з першої зустрічі. Знаю, як люблять діти і захоплюються дорослі їхніми патріотичними піснями, композиціями. Це без перебільшення українська душа, молода і відкрита», – розповіла жителька Канева Олена Радченко.

Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...