У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

На Вінниччині готуються до Чемпіонату України з авіамодельного спорту

13 липня, 2018 - 15:46

Завтра на території старого аеропорту, що недалеко від Вінниці, розпочинаються видовищні змагання з авіамодельного спорту. Упродовж двох днів, 14–15 липня, за першість у Чемпіонаті України з радіокерованих авіамоделей класів «копії» та «напівкопії» змагатимуться 30 учасників з різних регіонів України. Організовує дійство Федерація авіамодельного спорту. Судді оцінюватимуть схожість моделей із прототипом, майстерність керування, швидкість, звук двигуна і навіть дим, який випускає мінілітак.

«Це вже 27-й відкритий Чемпіонат України, який об’єднує прихильників авіамодельного спорту. За попередньою реєстрацією в ньому беруть участь 30 учасників з різних областей України, в тому числі будуть представники з Молдови та Білорусі, – коментує голова Вінницької обласної федерації авіамодельного спорту Ігор Преподобний. – Авіамодельний спорт існує порівняно давно, але охочих конструювати повітряні судна і винаходити щось нове стає дедалі більше. Хобі цікаве, то недешеве. Реальної вартості радіокерованого літака вам ніхто не назве. Це не олімпійський вид спорту, але вимоги до спортсменів суворі. Тому треба мати певні навички, гарний зір, швидкість реакції, вміння передбачати вітер тощо. Фактично ми виховуємо операторів безпілотних апаратів, які можуть бути корисними не лише на фронті, а й у сільському господарстві».

Окрім безпосередніх змагань, у ході чемпіонату відбудуться й показові виступи, під час яких учасники демонструватимуть маневри та фігури пілотажу. Чемпіонат стартує о 10.00. Вхід на територію вільний.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з архіву автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...