У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

У Львові відкрилася виставка скульптур Любомира Яремчука

13 липня, 2018 - 13:16
Фото автора

У львівській галереї «Меланка-Арт», що на вулиці Лесі Українки, 8 відкрилась виставка скульптури Любомира Яремчука «Кам’яні строфи».

Основу експозиції становлять нові камерні твори, виконані у камені (мармур, вапняк, граніт та ін.),  а світлини попередніх станкових скульптур суттєво доповнюють  загальну концепцію експозиції і дають змогу  більше пізнати автора.

Любомир Яремчук – видатний скульптор, педагог, лауреат обласної премії в галузі літератури та мистецтва (1983 та 2017 рр.), член Спілки художників України, голова секції скульпторів Львівської організації СХУ, заслужений художник України. Як скульптор  він реалізував себе у всіх жанрах цього виду мистецтва: це памятники ансамблевого, статуарного та портретного типів, памятні знаки та меморіальні таблиці, декоративні садово-паркові  композиції, цвинтарна пластика. Усі ці роботи є безцінним внеском у сучасне українське мистецтво.

Як зазначають мистецтвознавці, пластика  Любомира Яремчука вирізняється динамікою та плавністю, текучістю форм, віртуозною грою міцних або ж надтендітних ліній і силуетів. Роботи вражають глибоким звучанням мелодики. Митець віртуозно оспівує гнучкість дівочого стану, яка персоніфікується з красою пробудження природи, є символом життя і таємницею самої землі.

Любомир Яремчук – учасник численних художніх виставок та скульптурних симпозіумів в Україні і закордоном, автор знакових в Україні памятників: Ярославу Осмомислу у Володимирі-Волинському,  Петру Сагайдачному у Кульчицях, Тарасові Шевченку у Моршині, Бережанах, Оброшині, Мостиськах, Михайлові Грушевському у Львові, Іванові Франку в Івано-Франківську та Відні, Степанові Бандері у Старому Угринові  і Дрогобичі, надмогильних памятників Володимиру Івасюку, Станіславу Людкевичу на Личаківському цвинтарі у Львові,  памятника на могилі Патріарха УАПЦ Димитрія, що поруч із церквою Петра і Павла у Львові, і ще багатьох інших.  Також він є автором і співавтором численних меморіальних таблиць.

Йосип Марухняк. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...