У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

В Україні закрили єдину школу професійних кобзарів

13 липня, 2018 - 15:26
Фото з архіву "Дня"

Припинив свою діяльність єдиний в Україні навчальний заклад, в якому готували професійних кобзарів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook актор і режисер Олександр Ігнатуша.

Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва розташовано в Київській області. Ігнатуша зазначає, що закриття навчального закладу відбулося без попередження його учнів і викладачів.

Публікація артиста зібрала 2,2 тис. репостів, а також десятки коментарів, у яких багато хто з користувачів обурені закриттям школи кобзарів. Однією з можливих причин цього став недобір учнів – на 12 місць подано лише дві заяви.

Цю школу було засновано в 1989 році з ініціативи заслуженого артиста України, кобзаря Василя Литвина, а також письменників Бориса Олійника та Олеся Бердника. Кобзарської майстерності в ній навчалися, згідно з традицією, виключно юнаки.

Ця школа випустила цілу низку співаків-бандуристів, кобзарів, лірників, а також викладачів музики та кобзарського мистецтва. Багато хто з її учнів згодом стали солістами у провідних мистецьких колективах Києва.

Як повідомлялося раніше, український фільм про кобзаря "Поводир" було висунуто від нашої країни на номінацію на премію "Оскар".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: 112 Україна

Новини партнерів

Loading...