У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії
Євген Коновалець — український громадсько-політичний діяч, полковник Армії УНР, голова Проводу Українських Націоналістів

Одеська мерія звернеться до суду щодо відшкодування збитків власником танкера Delfi

13 липня, 2020 - 14:18
Фото: dumskaya.net

Одеська міськрада звернеться з позовом до власника аварійного танкера Delfi щодо відшкодування збитків, заподіяних некерованим судном хвилерізу на міському пляжі під час шторму 22 листопада 2019 року.

Про це заявив міський голова Одеси Генадій Труханов, передає Укрінформ.

"Фахівці водолазно-рятувальної служби виявили при самостійному обстеженні аварійного танкера Delfi, що значних пошкоджень внаслідок аварії зазнало не лише судно, яке зіткнулось під час шторму з хвилерізом, а й зруйнований сам хвилеріз. Власник танкера планує 16 липня підняти судно на рівний кіль, а ще через півтора-два тижні відбуксирувати його для ремонту до Чорноморського порту. 

Міськрада зацікавлена як в евакуації танкера з пляжної зони, так і в компенсації судновласником збитків, спричинених зруйнуванням підводної частини хвилеріза. Управлінню інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя належить найближчим часом проаналізувати заподіяні збитки з тим, щоб Юридичний департамент міг подати позов до судновласника й отримати кошти для відновлення цієї гідротехнічної споруди", - зазначив Труханов.

За його словами, також необхідно долучити до матеріалів підводні фото- і відеозйомки зруйнованого хвилеріза. Ми переконались, що судновласник не поспішає його відновлювати, хоча міг це було зробити під час підготовки до літнього сезону.

Нагадуємо: збитки, заподіяні довкіллю внаслідок витікання нафтопродуктів з борту танкера, підраховують також працівники Державної екологічної інспекції в Одеській області. Станом на 8 липня орієнтовний розмір збитків становить 15,2 тис. доларів (410 тис. грн).

У Держекоінспекції також уточнили, що остаточний розрахунок буде можливий тільки після завершення операції з підйому судна та після надання інформації судновласником або органами поліції щодо обсягів нафтопродуктів, які були на судні до здійснення забруднення, які залишилися після завершення операції з підйому судна.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ