Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вінницька вчителька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок

13 липня, 2020 - 11:45
Фото надано авторкою

Вінницька вчителька Тетяна Лучицька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок.

Коли розпочався карантин і школи змушені були перейти на дистанційне навчання, Світовий конґрес українців та Національна українська освітня рада при Конґресі українців Канади оголосили всесвітній конкурс для вчителів та науковців на «Найкращий дистанційний урок». Він мав на меті допомогти дітям закордонних українських шкіл здобути знання з предметів українознавства, зокрема української мови, літератури, історії, культури за допомогою дистанційних уроків. Крім цього, заохотити вчителів до новим форм викладання – онлайн навчання. Свої інноваційні уроки на конкурс подавали педагоги з різних країн світу. Усі учасники мали можливість проголосувати за найкращий, але не за свій варіант. Переможців визначали к різних вікових групах та з різних предметів. Комплексний дистанційний крок з українського мови для учнів 5 класу, який створила вчителька з вінницької школи-гімназії № 6 Тетяна Лучицька, визнали найкращим. Вона влаштувала для дітей онлайн-подорож на пасіку.

«Карантин змусив нас опановувати нові форми роботи, які мали бути не просто цікавими для дітей, але й зрозумілими та корисними. Кожен урок, який створює вчитель – це фантазія, яка допомагає переплести інформацію, перевірити її засвоєння і водночас спонукає дітей до розвитку компетенцій. Він повинен не просто вчити, а показувати, як отримані знання можна застосувати на практиці. Відтак, мій конкурсний урок був про бджіл, – відзначає Тетяна Лучицька. – Я сама займаюся бджільництвом, знаю скільки праці докладаю ці комахи-трудівниці. Вони показує приклад, як треба жити людям – працювати і творити. Такі уроки розвивають життєві компетенції на прикладах. Допомогло те, що готувала урок для 5 класу – де навчається моя доня і де я класний керівник».

За умовами конкурсу, кожен комплексний дистанційний урок включав презентацію у форматі PowerPoint, інтерактивне завдання для різних рівнів, прави для самостійної роботи. Окремо вчителі подавали план уроку та методичні поради, схему оцінювання, спосіб оцінювання (використовуючи диференційний підхід), додаткові засоби та навіть ігри. Тетяна додала до своєї онлайн-подорожі на пасіку традиційну українську руханку, що й стало інтерактивом.

«Переможців визначали у кожній віковій групі: садочок, дошкілля, 1 – 11 клас. Голосували самі учасники. Напередодні ми отримали усі відеоуроки на пошту, переглядали у обирали фаворитів. Але ніхто не знав, звідки цей вчитель – з України, чи іншої держави. Тобто симпатій жодних не могло бути, оцінювали тільки урок, – продовжує вчителька. – Відверто, це моя перша перемога у міжнародному конкурсі. Підштовхнула і надихнула мене на участь директор школи Наталія Тітова. Взагалі слід відзначити, що під час карантину наш вчительський колектив гарно попрацював: здобули 194 сертифікати з самоосвіти на різних курсах, тренінгах та семінарах. І стосуються вони не лише дистанційної освіти, але й інноваційних форм викладання».

Попри те, що Тетяна Лучицька стала переможцем конкурсу на «Найкращий дистанційний урок», мрія вона про «живе» навчання. Каже, що скучила за дітьми, їхнім галасом у класах та перешіптування за партами під час уроків. Та наразі ніхто з впевненістю не може сказати, яким буде навчання у школах з 1 вересня. Тому поки відпустки, вчителі продовжують опановувати нові форми роботи і придумують «фокуси», як допомогти дітям перетворити гаджет на корисний застосунок.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ