Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

Вінницькі нацгвардійці розгорнули у зоні ООС блокпости на «колесах»

13 липня, 2020 - 10:56
Фото з Facebook-сторінки військової частини 3028

Гвардійці військової частини 3028, які наразі перебувають у районі проведення операції Об’єднаних сил, несуть службу на мобільних блокпостах. Їх розгортають завдяки бронеавтомобілям. Розташовують рухові блокпости здебільшого на автошляхах. Головна мета військовослужбоців – виявлення і припинення незаконного переміщення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин та контрабанди. Для більшої ефективності задіюють кінологів із службовими собаками.

Як повідомляє пресцентр військової частини 3028, такі фільтраційні заходи у зоні ООС проводять останні два роки. Вони вже засвідчили свою ефективність – за місяць на одному мобільному блокпосту військові НГУ затримують близько 120 правопорушників. Крім цього, мобільні блокпости дозволяють швидко змінювати місцезнаходження. Після кількох годин роботи на одній з ділянок дороги військовослужбовці легко змінюють місце та облаштовуються на новому. Розташування постів «на колесах» визначається з урахуванням оперативної обстановки у районі виконання завдань.

«У нашому розпорядженні два автомобілі. Один з них бронеавтомобіль «Варта», – розповідає командир мобільного блокпосту капітан Олег Пшеничний. – Порядок дій такий же, як і на стаціонарному блокпосту. Але є відмінності: працюємо в незнайомій місцевості, перевіряємо громадян та транспортні засоби, які можливо спеціально оминають стаціонарні блокпости. Отже, пильність тут на першому місці».

Він додає, що окрім виявлення і припинення незаконного переміщення зброї та контрабанди, на мобільних блокпостах гвардійці здійснюють контроль за дотриманням карантинних заходів, а також проводять роз’яснювальну роботу серед водіїв і пасажирів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ