Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Одного з фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" цього тижня можуть етапувати до колонії

13 серпня, 2019 - 19:41
Фото: radiosvoboda.org

Фігуранта бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» Зеврі Абсеїтова цього тижня можуть етапувати до колонії із СІЗО в російському Ростові-на-Дону.

Про це повідомили правозахисники «Кримської солідарості» з посиланням на дружину засудженого Фатму Абсеїтову, пише Радіо Свобода.

За її словами, Зеврі Абсеїтов отримав документи про етапування до колонії.

«Зеврі повідомив, що до нього прийшов папір з Москви і, можливо, на цьому тижні його вже етапують в невідомому напрямку», – цитує Абсеїтову «Кримська солідарність».

Чотирьох затриманих в окупованому Криму фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» у грудні 2018 року засудили в Росії до різних термінів позбавлення волі: Енвера Мамутова – до 17 років колонії суворого режиму і півтора року обмеження волі за звинуваченням в «організації діяльності терористичної організації»; Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Зеврі Абсеїтова – до дев’яти років суворого режиму і року обмеження волі за «участь у терористичній організації». Усіх чотирьох також визнали винними в готуванні до насильницького захоплення влади.

В Україні «Хізб ут-Тахрір» діє законно. Водночас, у Росії Верховний суд заборонив «Хізб ут-Тахрір» ще у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними», і зараз поширює цю заборону також і на території анексованого Криму.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ