Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Стан здоров'я українського політв'язня Едема Бекірова погіршився

13 серпня, 2019 - 21:57
Фото: atr.ua

В окупованому Криму погіршився стан здоров'я українського політв'язня Едема Бекірова.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook його дочка Елеонора Бекірова, підкресливши, що батько не може встати з ліжка.

"В черговий раз отримую тривожні новини з Криму про батька. Сьогодні мого батька - Едема Бекірова не зміг відвідати адвокат Олексій Ладін у медсанчастині СІЗО. Через защемлення нерва у хребті він не може встати з ліжка. Батько відчуває сильні болі в спині", - написала Бекірова.

На її думку, хвороба батька спровокована останнім засіданням суду, коли його доправили з СІЗО до будівлі Верховного суду Криму, і він 11 годин перебував під конвоєм без їжі та води.

"Таке ставлення не можна назвати інакше, як тортурами і тримання, і доправлення. Кожне вивезення в автозаку, який не обладнаний і не призначений для перевезення інвалідів, - це удар по його здоров'ю, яке щодня погіршується умовах СІЗО", - написала дочка політв'язня.

Вона повідомила, що Едему Бекірову терміново передали знеболювальні препарати.

"Але це лише ситуативне вирішення проблеми, а не вихід із критичної ситуації, в якій я не знаю у кого просити про допомогу. Я звертаюся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової і прошу відреагувати, використовуючи всі доступні їй механізми для допомоги моєму батькові", - написала Бекірова.

Вона нагадала, що в Криму її батькові не забезпечують відповідного медичного догляду, до нього не допускають незалежних лікарів.

"Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль при транспортуванні в автозаку. Тримання людини з інвалідністю в таких умовах є нелюдським і прирівнюється до тортур - стаття 3 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод", - заявила Бекірова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ