Вся історія людства — це боротьба держав віри з державами сумніву — в ім'я перемоги віри.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, ідеолог українського націоналізму

У Гренландії знайшли найстарішу з нині живих акул на планеті

13 серпня, 2019 - 22:51
Фото: thesun.co.uk

У Гренландії знайдено акулу, яка живе вже приблизно 500 років. 

Вчені визначили її вік, виходячи, головним чином, з її розміру, передає 5 Канал з посиланням на The Sun.

Такі риби виростають на 1 см за рік, а ця особина має довжину 5,4 метра. Тож ця гренландська акула могла народитися приблизно у 1505 році. Вчені також застосували радіовуглецеве датування, за результатами якого її вік становить від 272 до 512 років.

Під час дослідження була вивчена група з 28 акул, саме ця особина виявилася найстаршою з них. Хоча всі гренландські акули можуть жити сотні років.

"Це найстаріший з нині живих видів хребетних на планеті, який сформував кілька популяцій в Атлантичному океані", – заявив професор Кім Пребел (Kim Praebel). Вчені досліджують ДНК рибини і сподіваються, що це допоможе з'ясувати, які гени відповідають за таку довгу тривалість життя в цього виду.

Основу раціону гренландської полярної акули становить риба, проте науковцям жодного разу не вдалося побачити, як вона полює. У шлунках особин цього виду знаходили рештки оленів і навіть коней.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ