Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Біля посольства Білорусі у Києві відбулася акція солідарності з білорусами

13 серпня, 2020 - 22:11
Фото Олексія ІВАНОВА

У Києві біля будівлі посольства Білорусі у четвер увечері відбулася акція солідарності з учасниками акцій протесту, що розпочалися після проведення виборів білоруського президента минулої неділі.

Як передає кореспондент агентства Інтерфакс-Україна, на акцію біля посольства Білорусі зібралися приблизно три сотні людей. Організатором заходу виступила міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Учасники акції принесли з собою плакати із закликами зупинити насильство з боку правоохоронців щодо учасників протесту у всій Білорусі, звільнити політв'язнів, а також біло-червоно-білу символіку.

Біля воріт посольства вишикувалися декілька учасників акції у балаклавах і з саморобними щитами, імітуючи білоруський ЗМОП (рос. ОМОН - ІФ).

Люди скандували: "Жыве Беларусь!" і "Свободу політв'язням!".

Крім цього, учасники протесту вимагали звільнити українських волонтерів із організації "Восток-SOS" Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва, затриманих у середу у Білорусі.

Будівлю посольства охороняли військовослужбовці Національної гвардії України, правопорядок на акції забезпечують співробітники Національної поліції.

Учасники протесту спробували вийти на проїжджу частину на вулиці Коцюбинського біля посольства Республіки Білорусь, їх зупиняли правоохоронці. Після словесної перепалки поліцейські перекрили вулицю і дозволили учасникам акції зайняти проїжджу частину.

Участь у акції взяли також декілька громадян Білорусі з Гомеля та Мінська, які були змушені залишити або не повернутися до країни з України після початку протестів.

Приблизно о 18:00 четверга акція офіційно завершилася, але люди не розходяться і, за словами одного з учасників, вимагають звільнення затриманих у Білорусі громадян України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ