Хто заперечує свободу іншого, сам свободи не заслуговує.
Авраам Лінкольн, 16-й президент США, визволитель американських рабів

Президенти країн Балтії та Польщі закликали Лукашенка припинити застосування сили проти народу

13 серпня, 2020 - 22:52
Фото: Reuters

Президенти країн Балтії та Польщі закликали главу білоруської держави Олександра Лукашенка припинити використання сили проти свого народу, звільнити негайно всіх затриманих демонстрантів і розпочати діалог із народом Білорусі.

"Ми, президенти Литви, Естонії, Латвії та Польщі як найближчі сусіди Білорусі, члени НАТО та Європейського Союзу бажаємо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною та заможною країною", - йдеться у спільній заяві, повідомили в прес-службі глави Естонської держави, передає Інтерфакс-Україна.

Підписанти закликали президента Білорусі:

"1. Пом'якшити конфліктну ситуацію та негайно припинити використання сили проти свого народу. Настійно закликаємо припинити насильство і поважати основні свободи, права людини та громадян, зокрема свободу слова, ЗМІ, зборів і журналістики.

2. Негайно звільнити всіх затриманих демонстрантів, припинити подальше переслідування.

3. Негайно розпочати діалог із народом Білорусі. Прислухатися до голосу свого народу і дозволити йому вільно говорити...".

"Якщо влада Білорусі виконає ці передумови, двері для співпраці з міжнародним співтовариством можна буде залишити відкритими. Ізоляція не є шляхом для підвищення добробуту та розвитку для жодного народу. Ми готові надати посередницькі послуги для досягнення мирного рішення у Білорусі, зміцнення незалежності та суверенітету держави", - йдеться в заяві.

Документ підписали президенти: Литви - Гітанас Науседа, Естонії - Керсті Кальюлайд, Латвії - Егілс Левітс, Польщі - Анджей Дуда.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ