В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

У Білорусі затримали ще одного українця

13 серпня, 2020 - 15:54
Фото: Reuters

Ще одного громадянина України затримали в Білорусі, наразі він перебуває в СІЗО м. Бреста, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України в четвер.

"12 серпня до консульства України у Бресті звернулися родичі громадянина України, який 11 серпня не повернувся додому з роботи. Консульство відразу розпочало пошук і встановило, що 11 серпня його затримали у Бресті (як протестувальника), і він перебуває наразі в місцевому СІЗО", - йдеться в повідомленні.

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що найближчим часом українські консули зустрінуться з керівництвом місцевих правоохоронних органів з метою з'ясування усіх обставин інциденту й надання необхідної консульсько-правової допомоги.

"Ситуація перебуває на контролі консульства України у Бресті та МЗС України. Детальну інформацію буде надано додатково", - повідомляють у МЗС.

Українські дипломати в Білорусі продовжують перевіряти наявність українців серед затриманих або постраждалих, наголошують у відомстві.

Як повідомлялося, 12 серпня МЗС України підтвердило інформацію про затримання громадян України Костянтина Реуцького та Євгена Васильєва в Мінську. Пізніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна жорстко захищатиме права й інтереси українських громадян у Білорусі, і направила до Міністерства закордонних справ цієї країни запити про всіх затриманих у період з 9 по 12 серпня громадянах України та їх місцезнаходження.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що має інформацію про трьох затриманих у Білорусі українців і про переговори, що проводяться з білоруською стороною, стосовно їх повернення на Батьківщину. Він також порадив українцям утриматися від поїздок до Білорусі до стабілізації ситуації в цій країні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ