Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

З танкера біля Маврикію викачали тисячі тонн палива

13 серпня, 2020 - 13:18
Фото: Reuters

З японського танкера MV Wakashio, що нещодавно сів на мілину на кораловому рифі біля берегів острівної держави Маврикій в Індійському океані, викачали понад 3 тисячі тонн палива (майже все, що залишалося на судні). Це допоможе уникнути більшого забруднення вод та частково врятує коралові рифи та тварин, які вже зазнали шкоди.

Про це повідомляє BBC, передає hromadske.

Загалом судно перевозило 4 тисячі тонн нафти, з резервуарів викачали понад 3 тисячі тонн, невелика кількість палива ще залишається на борту. У поліції переконують, що зараз ситуацію з танкером під контролем.

До боротьби з розливом палива долучилася Франція, яка направила військовий літак, Японія, яка направила шість людей для боротьби, та власник судна. Викачане паливо доставляли на берег вертольотом та іншим судном.

Роботи з танкером прискорили через те, що на судні збільшуються тріщини, які можуть призвести до більшого виливу палива.

Боротися з забрудненням допомагають і місцеві. Вони збирають солому в мішки, щоб утворити бар'єр для розливу. Також місцеві прибирали забрудненні пляжі попри те, що влада заборонила їм це робити.

І хоч вдалося уникнути гіршої ситуації, води біля узбережжя Маврикію забруднили близько 1000 тонн палива. Цього достатньо, щоб негативно вплинути на морське життя, зокрема частина коралових рифів, тварин і птахів можуть зникнути, а це нашкодить економіці Маврикію. Острівна держава славиться своїми кораловими рифами, а туризм відіграє значну роль в його економіці.


Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ