Не здобутки техніки, а вага Слова в суспільстві визначає міру його цивілізованості.
Андрій Содомора, український перекладач, письменник, науковець

РПЦ погрожує "наслідками" Грецькій церкві за визнання ПЦУ

13 жовтня, 2019 - 20:21
Фото: pomisna.info

Російська православна церква прокоментувала рішення Грецької церкви (Елладської) визнати Православну церкву України на чолі з митрополитом Епіфанієм.

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на російські ЗМІ. 

Заступник глави відділу зовнішніх зв’язків РПЦ Микола Балашов заявив, що Елладська церква ухвалила це рішення, попри «обґрунтовані пропозиції низки митрополитів» поки утриматися від цього.

Він також назвав «дивним» сподівання Грецької церкви, що нова Українська автокефальна церква допоможе укріпити відносини між церквами Росії та України.

«Оцінку наслідків цього рішення для відносин між Російською православною церквою та Елладською церквою дасть священний синод Московського патріархату», — сказав Балашов.

Нагадаємо, 12 жовтня 2019 року, в Афінах - на соборі Священного Синоду ЕПЦ під головуванням архієпископа Афінського і всієї Греції Єронима, Елладська православна церква визнала ПЦУ.

Пізніше Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній заявив, що єднання між Помісними Церквами Греції та України навіки буде вписано в нашу історію.

Повідомлялося також, що Вселенський Патріарх Варфоломій під час сьогоднішньої святкової літургії привітав Православну церкву України з її визнанням Церквою Еллади.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ